I letos budou trička! Těšíte se?

I letos se můžete těšit na táborové 👕pro své děti. Jako loni, tak i letos jsou prostě perfektní😍
Nezapomeňte vyplnit v přihlášce velikost, aby to nebylo vašim dětem líto,že jej nemají 😔 Po příjezdu do ⛺bude na ně čekat 🙏

Bečvani vs Pokémoni

Rok se s rokem sešel a my jsme zase zpátky. Rádi bychom Vás opět pozvali na Náš letní tábor. Stravte s námi zábavných 14 dní. Budeme se těšit!

12. den na táboře – čtvrtek 11. 8. 2022

Táborový čas se krátí, dost jsme toho procestovali a jedna z posledních nabídek navštívit cizinu přišla ze Spojených arabských emirátů. Připomněli jsme si výstavu EXPO. A odpoledne jsme využili šifru z novin a po některé ze čtyř cest jsme se vypravili za Buďhou. Uspěli jsme, našli jsme. Večer byl táborák.

11. den na táboře – středa 10. srpna 2022

Ranní slunce na táboře lákalo k výstupu na horu Fuji – pokud hádáte, že jsme se vydali do Japonska, hádáte správně. Odpoledne tábor opustily nejstarší dva oddíly a vybaveny zásobou jídla, kotlíky, spacáky, karimatkami a dekami se vypravily pobýt a přenocovat mimo tábor. Ti, kdo zůstali v táboře, nelenili a zajeli si do Itálie na pizzu. A protože do konce tábora zbývaly už jen dva dny, vrhli jsme se do hledání Buďhy. Ukázalo se, že nějaké důležité informace k jeho nalezení jsou k nalezení v novinách, tak všichni sháněli, četli, měnili noviny a luštili. Zbytek odpoledne a večer proběhl v oddílech.

10. den na táboře – úterý 9. srpna 2022

Po pondělním výletě po Beskydech jsme v úterý zase trochu pocestovali. Zvládli jsme jsme USA (turnaj ve vlajkovém fotbalu), Aljašku (závody psích spřežení) a na obátku i noční Island (noční vycházka se souhvězdími).

Fotky zde.

9. den na táboře, pondělí 8. srpna 2022

K našemu táboru patří dva celodenní výlety a dneska byl ten druhý. Vydali jsme se všichni společně z tábora kolem Rohlíkáče po zelené k turistickému rozcestníku Pod Kotlovou a pak dvěma různými cestami na Horní Bečvu – někteří po žluté ke kostelu, někteří po zelené k přehradě. Počasí nám přálo, bylo úplně výletové.

A večer, v maskách nebo aspoň škraboškách, nás čekalo veselení a tance s králem Jelimánem během návštěvy Madagaskaru.

8. den na táboře, neděle 7. srpna 2022

I když pro někoho můžde neděle znamenat nicnedělání, o našem cestovatelském táboře to rozhodně neplatí. Dopoledne jsme se vydali prozkoumat pašerácké stezky v Mexiku (pašovali jsme kukuřici, tequilu a zbraně) a odpoledne jsme se zúčastnili skotských her (překvapivě ve Skotsku). Některé soutěže byly silové, jiné na obratnost nebo chytrost. Večer připravili vedoucí program v oddílech a hlavně se vyráběly škrabošky, protože některý příští den nás čeká madagaskarský karneval a na ten nebude nikdo bez masky nebo aspoň bez škrabošky vpuštěn.

Nedělní fotky jsou tady.

7. den na táboře, sobota 6. srpna 2022

Po slunečném čtvrtku a pátku se nad táborem zatáhlo a přišel déšť. Dopoledne jsme strávili v oddílech a odpoledne se vydali do Keni. Masajům jsme oplatili milé přivítání tím, že jsme pro jejich náčelníka Modrou pastelku v nose vyrobili korále a nacvičili pozdrav.

Večer jsme odehráli dalších pár zápasů v indiánské házené a přehazce. Soutěžící se zlepšují s každou odehranou hrou a zápasy jsou dramatičtější a výsledky těsnější.

Fotky ze sedmého dne tady.

6. den na táboře, pátek 5. srpna 2022

Vlna veder dorazila i k nám do Beskyd (teď v 15:07 zde máme 31°C). Někdo by se ochlazoval klimatizací, my jsme se rozhodli pro návštěvu Kanady – země ledního hokeje a eskymáků. Během etapové hry tak děti navlékaly hokejovou výstroj, slalomovali s pukem, vyzkoušely i baseball, penatgue, střelbu, lov ryb z ledu a splouvání řeky v lodi (bohužel se nám nepodařilo sehnat kajak z ulení kůže, ak jsme vzali zavděk nafukovací kánoí).

Za chvíli se většina táborníků vydá na místní koupaliště (máme to jen přes brod přes řeku) a večer si všichni projdeme cestu lesem kolem tábora.

Fotlogalerii najdete zde.